
Pen Drive
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Shivam Engineering
In Stock
Product Specifications
| Product Type | USB Drive |
| Dominant Color | Black |
| Memory Capacity | 8GB-64GB |
| Interface | USB 2.0/3.0 |
| Material | Plastic/Metal |
| Dimensions | 50x20x10 mm |
| Weight | 10g |
| Usage | Data transfer and storage for computers and laptops |
| Operating System | Windows,MacOS,Linux |
| Warranty | 1 Year |
| Features | Data storage, Portable, Wide compatibility, Durable design, Easy to use |
Company Details
Shivam Engineering Satara is a 2014 established Manufacturer, Exporter and Supplier of an array of industrial equipment including Bearing and Dies. Located in Maharashtra (India), we are famous as one of the leading Dies Manufacturers in the country. Our product series includes Bearing, Butterfly Valves, Dies, Fabricated Equipments, Fixtures, Jigs, Moulds, etc. We manufacture all products adhering to set industrial parameters to stay in sync with industrial quality standards. Apart from being a licensed Manufacturer & Exporter of Dies & Moulds
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2014
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Satara, Maharashtra
Name
Mr. Somnath M. Nalawade
Address
Pandharwadi Kodoli Dist. Satara, Maharashtra, India
pen drive in Satara
Report incorrect details

































