
Pen Drive
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Flash Drive |
| Dominant Color | Black |
| Capacity | 16GB-256GB |
| Interface | USB 2.0/3.0 |
| Dimensions | 50x18x8 mm |
| Material | Plastic,Metal |
| Weight | 5-10g |
| Usage | Data storage, file transfer, backup, and portable applications. |
| Operating Temperature | 0-60°C |
| Read Speed | 10-100MB/s |
| Features | Portable storage, Data transfer, Easy access, Convenient use, Reliable storage |
Company Details
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company
Establishment
2000
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Hissar, Haryana
Managing Director
Mr. Arun Baweja
Address
Branch Office: Shop No 116, 1st Floor, Auto Market, Hissar, Haryana, 125001, India
Report incorrect details
































