
Pen Camera - Lightweight Design, High-resolution Capture, Excellent Storage Memory | Ideal For Executives, Lawyers, Professors, And Students
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Spy Pen |
| Color | Black |
| Length | 14cm |
| Weight | 30g |
| Video Resolution | 720p |
| Storage Capacity | 8GB |
| Battery Life | 90 min |
| Usage | Recording meetings, lectures, and confidential information; Note taking. |
| Interface | USB 2.0 |
| Features | Discreet recording, Easy to use, High capacity, Portable design, Reliable performance, Replaceable drive, Sharp writing tip |
Product Overview
Key Features
Functions:-
Thin and smooth to carry
High-quality finishing
Most excellent garage reminiscence
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Royal Sales Corporation has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Cameras in bulk from Royal Sales Corporation at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Establishment
2011
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Rajesh Sahrawat
Address
Plot No.- B-27, Ground Floor, Gulabh Bagh, Opposite Metro Pillar No. 725, Nawada Metro Station, Uttam Nagar New Delhi, Delhi, 110059, India
Report incorrect details
























