
Pen Bs06 Cas No: 122-88-3
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Writing Pen |
| Length | 140 mm |
| Weight | 15 g |
| Ink Color | Black |
| Material | Metal, Plastic |
| Tip Size | 0.7 mm |
| Usage | General writing and note taking. Suitable for executives and professionals. |
| Features | Elegant design, Smooth writing, Durable build, Refined style, Premium ink |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Bhatter Silver Arts Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Stationery Items in bulk from Bhatter Silver Arts Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
20
Establishment
1940
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
19AADCB4826D1ZV
Related Products
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 19AADCB4826D1ZV
Kolkata, West Bengal
Name
Mr. Kushal Bhatter
Address
13-C, Russel Street, Queen's Mansion, Kolkata, West Bengal, 700071, India
Report incorrect details





















