
Pemf Mat - Standard Size, High Efficiency, Higher Strength | Portable & Easy To Operate, Recommended For Muscles, Joints, Back, & Nerves
Price: 60000.00 INR / Piece
(60000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
MRP:
60000.00 INR / Set
Weight :
7502.00 Gram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Other |
| Technology | Other |
| Portable | Yes |
| Recyclable | Yes |
| Recommended For | Shoulder, Joints, Cervical, Muscles, Nerves, Back |
| Treatment | Orthopaedic Aliments |
| Age Group | Children, Adults, Women, Elders |
| Power Source | Electric |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID), Cheque, Telegraphic Transfer (T/T) |
| Supply Ability | 10 Per Month |
| Delivery Time | 10 Days |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | Packed in As per Industry Standard |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
| MRP | 60000.00 INR |
| Price Type | fixed |
| Product Unit | 1 Set/Sets |
| Pkg Box Breadth | 10.00 cm |
| Unit Type | Set/Sets |
| Pkg Box Length | 10.00 cm |
| Packsize | 1 |
| Shipping Type | free |
| Brand Name | HEALING TOUCHES PEMF CENTER |
| Min Quantity | 1 |
| Currency | INR |
| Pkg Box Height | 10.00 cm |
| Moq | 1 |
| Returnable | No |
| Stock Quantity | 10 |
| Max Quantity | 10 |
| Price | 60000.00 INR (Approx.) |
| Weight | 7502.00 Gram |
| Mop | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Size: Standard
Country of Origin: India
Efficiency: High Efficiency
Strength: Higher Strength
Operating Type: Manually Controlled
Attributes: Easy to Operate
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, HEALING TOUCHES PEMF CENTER has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Physiotherapy Equipment in bulk from HEALING TOUCHES PEMF CENTER at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
5
Establishment
1994
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Nipun Singhal
Address
Address. H-48, Ground Floor, Near Mahindra Hospital, Green Park Extension, New Delhi, Delhi, 110016, India
Report incorrect details












