
Pem Fuel Cell Bone Implants
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Power Output | 100-500W |
| Voltage | 24-48V |
| Efficiency | 60%+ |
| Operating Temperature | 0-40°C |
| Dimensions | 100x150x50mm |
| Weight | 2-5kg |
| Material | Stainless steel |
| Usage | Powering small devices or systems using hydrogen fuel |
| Compliance | ISO 9001 |
| Features | Clean energy, High efficiency, Zero emissions, Reliable power, Sustainable solution |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Cash Against Delivery (CAD), Cheque |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Sukan Engineering Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Battery Management Systems in bulk from Sukan Engineering Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier, Trading Company
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Mumbai, Maharashtra
Admin Manager
Mr. P. R. Vijay
Address
No - 302, Acme Plaza, Andheri - Kurla Road, Opposite Sangam Talkies, Andheri (E), Mumbai, Maharashtra, 400059, India
fuel cell in Mumbai
Report incorrect details



















