
Pelletizing Plant - Automatic Grade: Automatic
Price: 1770000.00 INR / Piece
(1500000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
1770000.00 INR / Piece
Weight :
10.00 Tonne
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Blue |
| Type | Pelletizing Plant |
| Product Type | Pelletizing Plant |
| Material | Stainless Steel |
| Automatic Grade | Automatic |
| Drive Type | Electric |
| Warranty | 1 Years |
| Payment Terms | Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 1 Per Day |
| Delivery Time | 1 Months |
| Main Domestic Market | All India |
| Shipping Rate | 20000.00 |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Currency | INR |
| Packsize | 1 |
| Returnable | No |
| Color | Blue |
| Pkg Box Breadth | 45.00 cm |
| Mop | 1 |
| Min Quantity | 1 |
| Brand Name | P. PLAST |
| Max Quantity | 10 |
| Stock Quantity | 10 |
| MRP | 1770000.00 INR |
| Price Type | fixed |
| Shipping Type | flat_rate |
| Pkg Box Length | 45.00 cm |
| Weight | 10.00 Tonne |
| Pkg Box Height | 45.00 cm |
| GSTIN | 18% |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Moq | 1 |
| Price | 1500000.00 INR (Approx.) |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2000
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AICPD9630M1Z4
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AICPD9630M1Z4
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr S. K. Dwivedi
Members since
8 Years
Address
K- 237, Sector - 3, DSIIDC, Bawana Industrial Area, Delhi, Delhi, 110039, India
pelletizing plant in Delhi
Report incorrect details

![Project Report on Iron Ores Pelletization Plant [Eiri-1170] - 18 Lakh Tonnes/Year Capacity, Energy Efficient Pelletizing with Pollution Control](https://cpimg.tistatic.com/01988557/b/5/Project-Report-on-Iron-Ores-Pelletization-Plant-Eiri-1170-.jpg)

![Project Report on CATTLE FEED PELLETS PLANT FOR COW & BUFFALOE [EIRI-1411] - Comprehensive Process Flow, Plant Layout, Cost Analysis, Capacity Planning, Profitability Metrics, and Raw Material Details](https://cpimg.tistatic.com/02452227/b/5/Project-Report-on-CATTLE-FEED-PELLETS-PLANT-FOR-COW-BUFFALOE-EIRI-1411-.jpg)































