
Pellet Mills Machine, Feeder Motor Power: 2 Hp
Price: 550000.00 INR / Billions Of Unit
(550000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Power | 15-50kW |
| Capacity | 1-5ton/h |
| Diameter | 200-300mm |
| Material | Steel |
| Dimensions | 2x1x1.5m |
| Weight | 1000-2000kg |
| Usage | Animal feed pellet production, biomass pellet production |
| Features | High Output, Durable Design, Easy Operation, Efficient Pelleting, Low Maintenance |
| Unit Type | Billions Of Unit |
| Brand Name | J.S.AUTOMATION ENGINEERS |
| Product Unit | 1 Billions Of Unit |
| Price Type | fixed |
| Returnable | No |
| Stock Quantity | 5 |
| Moq | 1 |
| Price | 550000.00 INR (Approx.) |
| Currency | INR |
| Mop | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, J.S.AUTOMATION ENGINEERS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Machineries in bulk from J.S.AUTOMATION ENGINEERS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
25
Establishment
2001
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
03CPAPS5066K1ZP
Related Products
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 03CPAPS5066K1ZP
Jalandhar, Punjab
Director
Mr Jatinder Singh
Address
Industrial estate, Jalandhar, Punjab, 144012, India
Machineries in Jalandhar
Report incorrect details






















