
Pellet Machine Ring Die - Alloy Steel, 1000mm Diameter, 6mm Hole Size, 10000 Holes, 100mm Thick, 500kg Weight | High Durability, Long Lifespan, High Output, Precise Design
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Alloy steel |
| Diameter | 1000mm |
| Thickness | 100mm |
| Hole size | 6mm |
| Number of holes | 10000 |
| Weight | 500kg |
| Surface finish | Polished |
| Features | High durability, Long lifespan, High quality, Cost effective, Easy to use, Precise design, High output |
| Payment Terms | Letter of Credit (L/C), Others, Telegraphic Transfer (T/T) |
| Main Export Market(s) | Australia, Central America, Eastern Europe, Western Europe, Middle East, South America, Asia, North America |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Zhangjiakou Hongxing Machinery Co., Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Dies & Moulds in bulk from Zhangjiakou Hongxing Machinery Co., Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer
Establishment
1998
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Zhangjiakou, Hebei
Name
Mr. Hong Zhu
Address
No. 5, Jinfeng Street, Xishan Wanquan Area, Zhangjiakou, Hebei, 76250, China
pellet die in Zhangjiakou
Report incorrect details







































