
Paper Cup Making Machine - Mild Steel, 2000 Kg | Automatic, Optimum Quality, Easy To Install, Low Maintenance, Long Lasting Durability, White & Blue Color, 220-415 Volt
Price: 719800.00 INR / Piece
(610000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
810000.00 INR / Piece
Weight :
2000.00 Tonne
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | White & Blue |
| Grade | Automatic |
| Type | Other, Paper Cup Making Machines |
| Material | Mild Steel |
| Voltage | 220-415 Volt (v) |
| Weight (kg) | 2000.00 Kilograms (kg) |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 10 Per Week |
| Delivery Time | 7 Days |
| Packaging Details | Standard Packaging. |
| Main Domestic Market | All India |
| Shipping Rate | 3.00 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Weight | 2000.00 Tonne |
| Moq | 1 |
| Pkg Box Height | 22.00 cm |
| Shipping Type | order_percent |
| Stock Quantity | 10 |
| Price Type | fixed |
| Packsize | 1 |
| Pkg Box Breadth | 55.00 cm |
| Brand Name | OS MACHINERY |
| Returnable | No |
| Price | 610000.00 INR (Approx.) |
| GSTIN | 18% |
| MRP | 810000.00 INR |
| Mop | 1 |
| Currency | INR |
| Pkg Box Length | 10.00 cm |
| Color | White & Blue |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Max Quantity | 10 |
| Min Quantity | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Product Overview
Key Features
Material : MS
Condition : New
Quality : Optimum
Easy To Install
Easy To Operate
Long Lasting Durability
Low Maintenance Cost
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, OS MACHINERY has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Paper, Paper Converting Machinery in bulk from OS MACHINERY at Trade India quality-assured products.
Business Type
Importer, Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
20
Establishment
2008
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Lucknow, Uttar Pradesh
Accepts only Domestic inquiries
Director
Mr Om Dwivedi
Address
8/340, Vikas Nagar, Near Vikas Apartment Lucknow, Uttar Pradesh, 226022, India
paper cup forming machine in Lucknow
Report incorrect details

































