
Paper Cup Making Machine By Ansh Machinery
Price: 650000 INR / Unit
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless steel |
| Dimensions | NA |
| Power | 3.7 kW |
| Voltage | 380V |
| Weight | 500-1000 kg |
| Production capacity | 500-3000 cups/hour |
| Warranty | 1 year |
| Features | High speed, Durable, Easy operation, Low maintenance, Cost-effective, Versatile, Efficient |
| Payment Terms | Cash Against Delivery (CAD), Cash on Delivery (COD), Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID), Cheque |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Automation GradeAutomatic
BrandPalak Enterprises
Cup SizeAbove 500 ml
Machine Weight500-1000 Kg
Production Capacity (cups per hour)500 - 3000
Warranty1 Year
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, ANSH MACHINERY has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Paper, Paper Converting Machinery in bulk from ANSH MACHINERY at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
09AWAPG4497K1Z4
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09AWAPG4497K1Z4
Sonbhadra, Uttar Pradesh
Proprietor
Mr. Sunil Kumar Gupta
Address
DAHIYA CHANDAULI, Sonbhadra, Uttar Pradesh, 221009, India
Report incorrect details









































