
High Speed Stainless Steel Paper Cup Making Machine 220v 50-60 Pcs/min
Price: 840000.00 INR / Unit
(840000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless Steel |
| Dimensions | 1500x1000x1500mm |
| Power | 3.7kW |
| Voltage | 380V |
| Weight | 1000kg |
| Production Capacity | 100 cups/min |
| Cup Size | 50-200ml |
| Features | High Speed, Durable, Easy Operation, Low Maintenance, Efficient Production, Automatic Operation |
| Payment Terms | Cash Against Delivery (CAD), Cash on Delivery (COD), Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID) |
| Delivery Time | 4 - 7 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Brand Name | Shriram Enterprises |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Mop | 1 |
| Price Type | fixed |
| Moq | 1 |
| Returnable | No |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Stock Quantity | 5 |
| Price | 840000.00 INR (Approx.) |
| Currency | INR |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Shriram Enterprises has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Paper, Paper Converting Machinery in bulk from Shriram Enterprises at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
15
Establishment
2008
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
27BJWPK5198M1Z1
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD
Certification
ISO.9001-2015
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27BJWPK5198M1Z1
Pune, Maharashtra
Proprietor
Mr. Yuvraj Khedekar
Members since
13 Years
Address
Survey No.281, Bansal Complex, Ground Floor, Dhanori, Lohagoan Road, Near Dhanori Jakat Naka, Pune, Maharashtra, 411047, India
paper cup forming machine in Pune
Report incorrect details








































