
Paper Cup Making Machine - Premium Quality Components, Customizable Designs And Sizes, Efficient And Smooth Operation
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless Steel |
| Dimensions | 1.5m x 1m x 1.2m |
| Power | 3.7 kW |
| Voltage | 220V |
| Production Capacity | 100 cups/min |
| Weight | 500 kg |
| Warranty | 1 year |
| Features | High Speed, Durable, Easy Operation, Low Maintenance, Efficient Production, Customizable, Cost-Effective |
| Payment Terms | Letter of Credit (L/C), Telegraphic Transfer (T/T), Cheque |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, GAYATHRI PAPER CUP AGENCY has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Paper, Paper Converting Machinery in bulk from GAYATHRI PAPER CUP AGENCY at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
2015
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Coimbatore, Tamil Nadu
Proprietor
Mr. G. R. Parthibhan
Address
Plot NO. 21, Anbu Nagar, Vanjiya Puram, Pollachi, Coimbatore, Tamil Nadu, 642006, India
semi automatic paper cup making machine in Coimbatore
Report incorrect details



























