
Paper Cup Blank
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
25
Brand Name :
Royal Egreen
In Stock
Product Specifications
| Material | Paper |
| Diameter Range | 50-100mm |
| Height Range | 60-120mm |
| Weight Range | 2-10g |
| Print Options | Multicolored |
| Usage | Beverage dispensing in canteens, coffee shops, and educational institutions |
| Compliance | FDA-approved |
| Features | Biodegradable, Food-grade, Customizable, Versatile, Economical |
| Payment Terms | Cash Against Delivery (CAD), Cash on Delivery (COD), Days after Acceptance (DA), Delivery Point (DP), Letter of Credit (L/C), Letter of Credit at Sight (Sight L/C), Telegraphic Transfer (T/T), Western Union, Paypal, Others, Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 2500 Per Month |
| Delivery Time | 1 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Free samples are available |
| Main Export Market(s) | Australia, Eastern Europe, Western Europe, Africa, Central America, Middle East, South America, Asia, North America |
| Main Domestic Market | All India |
Company Details
We, Royal Egreen Products Pvt. Ltd. are well-known in the market as an eminent Manufacturer and Exporter of Paper Cup Blanks, Printed Paper Cups, Paper Cup Fans, Ice Cream Cups, Paper Bottom, Custom Printed Paper Cups, etc. With our vast knowledge of market requirements, we are using top grade raw material to manufacture a remarkable range of paper products. Our products find their use in ice cream parlors, cafeterias, shopping malls, food indus
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
50
Establishment
2016
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
09AAGCR5775G1ZX
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09AAGCR5775G1ZX
Rating
Agra, Uttar Pradesh
Director
Mr. Dinkar Kela
Address
Flat No. 203, Anupam Star Residency, Near Halwai Ki Bagichi, Agra, Uttar Pradesh, 282007, India
paper cup blanks in Agra
Report incorrect details





























