
Paper Cup - Eco-friendly Paper Material, Disposable 8oz Size | High Quality, Trusted Performance
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Paper |
| Diameter | 7cm |
| Height | 5cm |
| Capacity | 100ml |
| Weight | 5g |
| Coating | PE |
| Features | Durable, Disposable, Affordable, Convenient, Hygienic, Versatile, Eco-friendly |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Shree Hari Creation has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Paper Cups, Plates & Food Trays in bulk from Shree Hari Creation at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
2015
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Surat, Gujarat
Proprietor
Mr. Ranabhai
Address
Plot No. 120, Kamal Park, Matawadi, LH Road, Varachha, Near Bombay Market, Surat, Gujarat, 395006, India
pe coated paper cups in Surat
Report incorrect details



































