
Paper Cup - Eco-friendly Material, Durable Design | Uncompromised Quality Control Standards
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Paperboard |
| Color | White |
| Capacity | 8oz |
| Diameter | 75mm |
| Height | 80mm |
| Usage | Hot and cold beverages, food |
| Compliance | FDA compliant |
| Features | Disposable, Eco-friendly, Convenient, Affordable, Versatile |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Teja Paper Cups has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Disposable Products in bulk from Teja Paper Cups at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
2000
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Chennai, Tamil Nadu
Managing Director
Mr. Siva
Address
No. 3/465, Veeramamunivar Street, East Mogappair,Near By Spi Chowk Chennai, Tamil Nadu, 600037, India
Report incorrect details
































