
Paper Cores
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Paperboard |
| Diameter | 10-100mm |
| Length | 50-2000mm |
| Wall Thickness | 1-10mm |
| Color | Brown |
| Surface Finish | Smooth |
| Usage | Packaging, winding applications. Various industrial uses. |
| Features | Lightweight, Durable, Customizable, Versatile, Recyclable, Cost-effective |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
30
Establishment
2008
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Rayagada, Odisha
Accepts only Domestic inquiries
Partner
Mr. Laxmann Rao
Address
Hanuman Nagar, Komatlapeta, Dist-Rayagada, M.P.C.S New Colony, Rayagada, Odisha, 765017, India
paper cores in Rayagada
Report incorrect details


























