
Paper Core Cutting Machine - High Precision Steel Build | Fast Blade Rotation, User-friendly Interface, Versatile Cutting Capabilities
Price: 100000.00 INR / Piece
(100000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
MRP:
100000.00 INR / Piece
Weight :
45.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Brand | Rekha |
| Material | Stainless Steel |
| Automation | Semi-Automatic |
| Voltage | 220-240V |
| Frequency | 50-60Hz |
| Phase | Single Phase |
| Core Mandrel | 6 inch |
| Power Source | Electric |
| Surface Finishing | Color Coated |
| Usage | Paper core cutting in paper & pulp and packaging industries |
| Dimensions | Variable |
| Weight | Variable |
| Features | Easy operation, Quiet operation, Durable design, Fast adjustment, Precise cuts, Efficient cutting |
| Supply Ability | 10 Per Month |
| Delivery Time | 1 Week |
| Returnable | No |
| Moq | 1 |
| Packsize | 1 |
| Currency | INR |
| Pkg Box Length | 10.00 cm |
| Mop | 1 |
| Min Quantity | 1 |
| Shipping Type | order_percent |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Shipping Rate | 5.00 |
| Weight | 45.00 Kilogram |
| MRP | 100000.00 INR |
| Pkg Box Breadth | 13.00 cm |
| Price Type | fixed |
| Price | 100000.00 INR (Approx.) |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Pkg Box Height | 10.00 cm |
| Stock Quantity | 10 |
| Max Quantity | 10 |
| Brand Name | Paper Core Cutting Machine |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2006
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27AIHPD5908K1Z4
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AIHPD5908K1Z4
Mumbai, Maharashtra
Proprietor
Mr Pravin Gopal Dhuri
Address
Unit No-1, M.D. compound, Near Naik Transport, Police Station Road, Next to Dargah, Bhandup (W), Mumbai, Maharashtra, 400078, India
paper core cutting machine in Mumbai
Report incorrect details



































