
Paper Cones
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Paperboard |
| Diameter Range | 10-50mm |
| Height Range | 20-100mm |
| Color | Brown |
| Weight Range | 1-10g |
| Usage | Yarn winding, packaging, and other industrial applications. |
| Compliance | ISO9001 |
| Features | Durable, Lightweight, Versatile, Cost-effective, Recyclable, Customizable |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
50
Establishment
2013
GST NO
09AAOFP5657L1ZD
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09AAOFP5657L1ZD
Hapur, Uttar Pradesh
Partner
Mr. Jitendar Singh Rana
Address
Opp. Nirankari Satsang Bhawan, Meerut Road, Hapur, Uttar Pradesh, 245101, India
textile tube in Hapur
Report incorrect details






















