
Textile Industry Paper Cones - Paper, Customized Size, Brown Color | Recyclable, Eco-friendly, Disposable, Conical Shape
Price: 55.46 INR / Kilograms
(47.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
47.20 INR / Kilograms
Weight :
1.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
500
In Stock
Product Specifications
| Color | Brown |
| Material | Paper |
| Type | PAPER CONE |
| Feature | Recyclable, Disposable |
| Use | Other |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Cash in Advance (CID), Cash Against Delivery (CAD), Cheque |
| Supply Ability | 50 Per Month |
| Delivery Time | 1 Week |
| Main Domestic Market | All India |
| MRP | 47.20 INR |
| Returnable | No |
| GSTIN | 18% |
| Packsize | 1 |
| Weight | 1.00 Kilogram |
| Shipping Rate | 5.00 |
| Pkg Box Length | 22.00 in |
| Shipping Type | order_percent |
| Price | 47.00 INR (Approx.) |
| Color | Brown |
| Product Unit | 500 Kilograms/Kilograms |
| Pkg Box Breadth | 30.00 in |
| Brand Name | SHIVAM PAPER PRODUCTS |
| Unit Type | Kilograms/Kilograms |
| Stock Quantity | 2500 |
| Max Quantity | 500000 |
| Min Quantity | 5000 |
| Price Type | fixed |
| Currency | INR |
| Pkg Box Height | 45.00 in |
| Mop | 500 |
| Moq | 500 |
| Minimum Ordered Packs | 500 |
| Minimum Order Quantity | 500 |
Product Overview
Key Features
Is It Recyclable : Yes
Design/Pattern : Plain
Shape : Conical
Customized : Yes
Size : customized
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SHIVAM PAPER PRODUCTS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Paper Cone in bulk from SHIVAM PAPER PRODUCTS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
2006
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AOIPP2316L1ZV
Payment Mode
Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID), Telegraphic Transfer (T/T)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AOIPP2316L1ZV
Ahmedabad, Gujarat
Proprietor
Mr. Pinkesh
Address
C/O Vishnu Rice Mill, Near Krishna Cinema, Station Road, Bavla, Ahmedabad, Gujarat, 382220, India
textile paper cones in Ahmedabad
Report incorrect details


























