
Paper Cones - Premium Quality Crafting Paper Cones | Cost-effective Solution For Diverse Needs
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Paperboard |
| Color | Brown |
| Diameter Range | 5-100mm |
| Height Range | 10-200mm |
| Wall Thickness Range | 1-5mm |
| Usage | Yarn winding, packaging, textile industry, industrial applications. |
| Compliance | ISO 9001 |
| Features | Durable, Versatile, Cost-effective, Lightweight, Customizable, Recyclable |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, R.A. KRAFT PAPER PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Paper Cone in bulk from R.A. KRAFT PAPER PVT. LTD. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Distributor, Supplier
GST NO
27AAACR8977L1ZK
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AAACR8977L1ZK
Nagpur, Maharashtra
Director
Mr. Ashok Gandhi
Address
PLOT NO-502, SURYAKIRAN COMPLEX 1, BAJAJ NAGAR, Nagpur, Maharashtra, 440010, India
textile tube in Nagpur
Report incorrect details






























