
Saffron Paper Cone - Paper Material, 10 Inches Diameter, Gray Color | 8 Ohms Impedance, 88 Db Sensitivity, 40 Hz - 20 Khz Frequency Response
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Paper |
| Color | Gray |
| Diameter | 100-200mm |
| Thickness | 1-5mm |
| Weight | 50-200g |
| Usage | Speaker component, sound reproduction |
| Compliance | RoHS |
| Features | High quality, Customizable, Audio component, Durable, Various sizes |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Saffron Paper Cone has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Paper Cone in bulk from Saffron Paper Cone at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
2009
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Jaipur, Rajasthan
proprietor
Mr. Mohammad Umar
Address
A-1 kirti nagar market, opp. Kamal and company, tonk road, Jaipur, Rajasthan, 302029, India
printed paper cones in Jaipur
Report incorrect details

























