
Paper Coating Machine 2, Material: Stainless Steel
Price: 2000000.00 INR
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Dimensions | 10m x 3m x 2m |
| Weight | 10000kg |
| Power | 100kW |
| Coating Speed | 100 m/min |
| Coating Width | 2m |
| Material | Steel |
| Usage | Coating paper rolls with various materials like polymers, adhesives or pigments. |
| Features | High Speed, Precise Coating, Efficient Operation, Durable Design, Easy Maintenance |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SHRI SIDHI VINAYAK ENGINEERS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Coating Machine in bulk from SHRI SIDHI VINAYAK ENGINEERS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
06BDVPS3783D1ZZ
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06BDVPS3783D1ZZ
Ballabgarh, Haryana
Name
Mr. Abhay Singh
Address
MCF-411, EAST CHAWLA COLONY, Ballabgarh, Haryana, 121001, India
paper coating machine in Ballabgarh
Report incorrect details































