
Paper Card Embossing Machine - Color: White
Price: 413000.00 INR / Piece
(350000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
413000.00 INR / Piece
Weight :
1000.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Grade | Semi-Automatic |
| Color | White |
| Type | Paper Embossing Machine |
| Material | Mild Steel |
| Computerized | No |
| Voltage | 220 Volt (v) |
| Warranty | 1 Year |
| FOB Port | BOPP, PP, LD, PAPER ......... |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID), Cash Against Delivery (CAD), Cash on Delivery (COD), Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 1 Per Day |
| Delivery Time | 30 Week |
| Sample Policy | Within a certain price range free samples are available |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | Delhi |
| Price | 350000.00 INR (Approx.) |
| MRP | 413000.00 INR |
| Weight | 1000.00 Kilogram |
| Pkg Box Breadth | 15.50 cm |
| Brand Name | MOHINDRA MECHANICAL WORKS |
| Shipping Type | order_percent |
| Price Type | fixed |
| Color | White |
| GSTIN | 18% |
| Pkg Box Length | 62.50 cm |
| Packsize | 1 |
| Moq | 1 |
| Pkg Box Height | 11.00 cm |
| Shipping Rate | 5.00 |
| Currency | INR |
| Min Quantity | 1 |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Returnable | No |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Max Quantity | 10 |
| Stock Quantity | 10 |
| Mop | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
1996
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AFOPB9017R1ZU
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AFOPB9017R1ZU
New Delhi, Delhi
Director
Mr Mohinder Singh
Members since
24 Years
Address
RZ-73, Nursing Garden, Near Khyala Village, New Delhi, Delhi, 110018, India
Report incorrect details


































