



Paper Box Bag Offset Printing Machine - Automatic Grade: Automatic
Price: 600000.00 INR / Number
(600000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
MRP:
600000.00 INR / Number
Weight :
950.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Type | Paper Box Bag Offset Printing Machine |
| Product Type | Paper Box Bag Offset Printing Machine |
| General Use | Offset Printing |
| Material | Mild Steel |
| Capacity | 4000 on NW bags Pcs/hr |
| Automatic Grade | Automatic |
| Drive Type | Electric |
| Bag Type | Paper Bag |
| Computerized | Yes |
| Control System | PLC Control |
| Power | 1500 Watt (w) |
| Voltage | 380 / 415 Volt (v) |
| Weight (kg) | 950 Kilograms (kg) |
| Dimension (L*W*H) | As per model Centimeter (cm) |
| Feature | Heavy Duty |
| Warranty | Yes |
| Payment Terms | Paypal, Cash Advance (CA), Cheque, Delivery Point (DP), Telegraphic Transfer (T/T), Others |
| Delivery Time | 5 Days |
| Main Export Market(s) | Asia, Australia, Central America, North America, South America, Eastern Europe, Western Europe, Middle East, Africa |
| Main Domestic Market | All India, South India, Central India, West India, North India, East India |
| Moq | 1 |
| Stock Quantity | 5 |
| Weight | 950.00 Kilogram |
| Price Type | fixed |
| Returnable | No |
| Price | 600000.00 INR (Approx.) |
| Pkg Box Height | 135.00 cm |
| Mop | 1 |
| Unit Type | Number |
| MRP | 600000.00 INR |
| Pkg Box Length | 137.00 cm |
| Packsize | 1 |
| Pkg Box Breadth | 170.00 cm |
| Shipping Type | actual |
| Brand Name | Ramco offset |
| Currency | INR |
| Product Unit | 1 Number |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
35
Establishment
2000
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
06AACCR4349E1ZJ
Certification
ISO 9001: 2000
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06AACCR4349E1ZJ
Faridabad, Haryana
Director
Mr Ram Babu Singh
Address
Street No 1. Bhudatt Colony, Opp. Arjun Farm, Ballabgarh Faridabad, Haryana, 121004, India
offset printing machine in Faridabad
Report incorrect details


































