
Tissue Paper Making Machine Manufacturer In India
Price: 649000.00 INR / Number
(550000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Grade | Other, Industrial |
| Color | Blue / White |
| Type | Other, Automatic Paper Bag Machine |
| Material | Mild Steel |
| Capacity | 6000-7000 pcs/hr |
| Computerized | Yes |
| Control System | PLC Control |
| Cutting Speed | 100-120 pcs/min |
| Cutting Size | 180-630 mm (Length) x 80-350 mm (Width) |
| Cutting Thickness | 30-120 gsm |
| Voltage | 220V / 380V |
| Power | 3 kW |
| Weight (kg) | 2200 kg |
| Dimension (L*W*H) | 3700 x 1700 x 1900 mm |
| Supply Ability | 10 Per Month |
| Delivery Time | 10 Days |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | Central America, Asia, Australia, North America, Eastern Europe, Africa, Middle East, South America, Western Europe |
| Main Domestic Market | All India |
| GSTIN | 18% |
| Unit Type | Number |
| Stock Quantity | 10 |
| Packsize | 1 |
| Returnable | No |
| Price | 550000.00 INR (Approx.) |
| Product Unit | 1 Number |
| Color | Blue / White |
| Brand Name | UNIQUE |
| Moq | 1 |
| Price Type | fixed |
| Mop | 1 |
| Currency | INR |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Product Overview
Key Features
Size: Min 10*15 CM To Max 42*60 CM
With Gusset
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Distributor, Supplier
Employee Count
20
Establishment
2019
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
33AKZPJ6804C1Z3
Payment Mode
Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 33AKZPJ6804C1Z3
Coimbatore, Tamil Nadu
Proprietor
Mr. Jerry
Members since
7 Years
Address
B No. 74, Chinna Mettupalayam, Saravanampatti, Coimbatore, Tamil Nadu, 641035, India
paper bag machine in Coimbatore
Report incorrect details

































