
Biodegradable Paper Bag
Price: 14.16 INR / Piece
(12.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
18.00 INR / Number
Weight :
1.00 Kilogram
1 Pack Contains :
12
Minimum Pack Size :
1000
In Stock
Product Specifications
| Paper Type | Kraft Paper |
| Handles | Rope Handle |
| Customized | Size |
| Feature | Biodegradable |
| Main Domestic Market | South India |
| Stock Quantity | 1000 |
| Mop | 1000 |
| Weight | 1.00 Kilogram |
| Currency | INR |
| Shipping Type | free |
| Pkg Box Breadth | 4.00 in |
| Price | 12.00 INR (Approx.) |
| MRP | 18.00 INR |
| Unit Type | Number |
| Pkg Box Height | 16.00 in |
| Pkg Box Length | 12.00 in |
| Returnable | No |
| Brand Name | GRACE PAPER BAGS |
| GSTIN | 18% |
| Moq | 1000 |
| Product Unit | 1000 Number |
| Packsize | 12 |
| Price Type | fixed |
| Minimum Ordered Packs | 1000 |
| Minimum Order Quantity | 1000 |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, GRACE PAPER BAGS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Paper Bags in bulk from GRACE PAPER BAGS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
15
Establishment
2018
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
33BGDPB9840B2ZW
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 33BGDPB9840B2ZW
Coimbatore, Tamil Nadu
Manager
Mr. Lawrence
Address
D.No.9A, Ward No.9, Samiyar Medai, Irugur Via, Coimbatore, Tamil Nadu, 641103, India
printed paper bags in Coimbatore
Report incorrect details

































