
Paper Auto Guide - Capacity: 20-30 Ton/day
Price: 106200.00 INR
(90000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
106200.00 INR / Piece
Weight :
350.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Usage & Applications | Paper Mill Machinery |
| Capacity | 20-30 Ton/day |
| Color | Blue |
| Features | Excellent performance, Durable finish standards, Low maintenance cost and Accurate dimensions. |
| Product Type | Machine Spare Part |
| Material | SS |
| Computerized | Yes |
| Voltage | 240 Volt (v) |
| Surface Treatment | Painted |
| Weight | 80 Kilograms (kg) |
| Warranty | 1 Year |
| Supply Ability | 50 Per Month |
| Delivery Time | 20 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Returnable | No |
| GSTIN | 18% |
| Price | 90000.00 INR (Approx.) |
| Packsize | 1 |
| Color | Blue |
| Shipping Type | order_percent |
| Price Type | fixed |
| Shipping Rate | 2.00 |
| Weight | 350.00 Kilogram |
| Pkg Box Length | 20.00 cm |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Currency | INR |
| Brand Name | Pap-Tech |
| Pkg Box Height | 45.00 cm |
| Max Quantity | 10 |
| Min Quantity | 1 |
| MRP | 106200.00 INR |
| Pkg Box Breadth | 35.00 cm |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Stock Quantity | 10 |
| Moq | 1 |
| Mop | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Company Details
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler
Employee Count
20
Establishment
1993
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
08AAQPA4228A2Z4
Payment Mode
Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID), Telegraphic Transfer (T/T), Others
Related Products
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 08AAQPA4228A2Z4
Jaipur, Rajasthan
Paper Technologist
Mr Vipin Kumar Agarwal
Members since
11 Years
Address
C-506, Gurushikhar Appartment, Nanakpura Phatak, Tonk Road, Tah Sanganer, Jaipur, Rajasthan, 302022, India
Machinery & Parts in Jaipur
Report incorrect details















