
Paper Angle Board
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Paperboard |
| Color | Brown |
| Length | 1000-2000mm |
| Width | 25-75mm |
| Thickness | 2-5mm |
| Usage | Packing fragile goods; Protecting edges from damage during transit and storage. |
| Recycled Content | Up to 100% |
| Features | Edge protection, Durable, Cost-effective, Lightweight, Recyclable, Easy to use |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SAURAVI ENTERPRISES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Paper & Paper Boards in bulk from SAURAVI ENTERPRISES at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
7
Establishment
2014
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
08AKTPS3165K1ZC
Payment Mode
Cheque
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 08AKTPS3165K1ZC
Bhiwadi, Rajasthan
Proprietor
Mr. Saurabh Singh
Address
M-30 First Floor, Ganpati Plaza, Phoolbagh, Bhiwadi, Rajasthan, 301019, India
paper angle board in Bhiwadi
Report incorrect details






























