
Omron Pyfz-08-e Base Relay - Color: Black
Price: 100.00 INR / Piece
(100.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
MRP:
100.00 INR / Piece
Weight :
32.00 Gram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Black |
| Product Type | Relay Socket |
| Usage | Industrial |
| Rated Voltage | 24 Volt (V) |
| Dimension (L*W*H) | 72 23 31 Millimeter (mm) |
| Weight | 32 Grams (g) |
| Phase | Single Phase |
| Warranty | 1 Year |
| Material | Plastic |
| Rated Current | 10 Ampere (amp) |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 10 Per Month |
| Delivery Time | 5 Days |
| Sample Available | No |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
| Price | 100.00 INR (Approx.) |
| Shipping Type | actual |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Currency | INR |
| MRP | 100.00 INR |
| Brand Name | Omron |
| Moq | 1 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Weight | 32.00 Gram |
| Price Type | fixed |
| Color | Black |
| Pkg Box Height | 3.10 cm |
| Packsize | 1 |
| Mop | 1 |
| Stock Quantity | 5 |
| Pkg Box Length | 7.20 cm |
| Pkg Box Breadth | 2.30 cm |
| Returnable | No |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
12
Establishment
1985
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
06AMVPT0166F1ZP
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06AMVPT0166F1ZP
Gurugram, Haryana
Manager
Mr Sumit Sharma
Members since
2 Years
Address
NH 8, Plot No.- 14, Hero Honda Chowk, Sec- 37, Near Hyundai Showroom, Gurugram, Haryana, 122001, India
Report incorrect details


























