
Omron Programmable Controller, Cqm1h-cpu61 - Application: Industrial Automation
Price: 75000.00 INR / Number
(75000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
30
In Stock
Product Specifications
| Operating Temperature | 0C to 55C |
| Frequency | 50/60 Hz (For Input Signals) |
| Mounting Type | DIN Rail Mounting |
| Humidity | 10% to 90% RH (Non-condensing) |
| Output Voltage | Standard Output: 24 V DC |
| Phase | Single Phase |
| Protection Level | IP20 |
| Rated Voltage | 24 V DC |
| Input Current | Max. 250 mA (at 24 V DC) |
| Efficiency | High-Performance Processing |
| Condition | New |
| Function | Programmable Logic Control (PLC) |
| Application | Industrial Automation, Factory Control Systems |
| Dimension (L*W*H) | 128 mm x 80 mm x 100 mm |
| Power Mode | Other, DC Power Supply |
| Voltage | 24 V DC |
| Power Consumption | 5 W |
| Battery Life | Memory Backup Battery: Approx. 5 years (at 25C) |
| Accessories | User Manual, Mounting Hardware |
| Currency | INR |
| Brand Name | OMRON |
| Price | 75000.00 INR (Approx.) |
| Mop | 30 |
| Returnable | No |
| Unit Type | Number |
| Packsize | 1 |
| Product Unit | 30 Number |
| Stock Quantity | 5 |
| Moq | 1 |
| Price Type | fixed |
| Minimum Ordered Packs | 30 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Supplier, Trading Company, Wholesaler
Employee Count
12
Establishment
2011
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
06AAPCS2051R1ZR
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06AAPCS2051R1ZR
Gurugram, Haryana
Sales Manager
Mr. Gaurav
Members since
3 Years
Address
1/1, Block-A, Krishna Nagar, Basai Road, Near Enkay Rubber Factory, Gurugram, Haryana, 122001, India
Report incorrect details





















