
Omron, Programmable Controller, Cp2e-n30dr-a
Price: 18997.00 INR / Number
(18997.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Application | Industrial Automation, Machine Control |
| Noise Level | Low level interference design |
| Working Temperature | 0 to 55C |
| Output Current | 2A (per point, relay output) |
| Phase | Single Phase |
| Operating Temperature | 0 to 55C |
| Power Supply | 100-240V AC, 50/60 Hz |
| Rated Power | Varies with application (Controller logic) |
| Rated Current | 0.6A (internal current consumption) |
| Power Factor | High (for controller electronics) |
| Current Range | Input: 24V DC, Output: 2A max/point |
| Cooling Method | Natural Air Cooling |
| Connector Type | Screw terminal / Removable terminal block |
| Output Type | Other, Relay Output |
| Features | 30 I/O Points (18 Inputs, 12 Outputs), Built-in RS-232C communication, Compact size, Easy wiring |
| Product Type | Programmable Controller |
| Output Power | 24V DC / 100-240V AC (according to model) |
| Output Frequency | 50/60 Hz (AC power supply) |
| Input Voltage | 100-240V AC |
| Voltage Protection | Built-in fuse, surge absorber |
| Efficiency | High reliability drive circuit |
| Material | Plastic, Metal |
| Storage Temperature | -20 to +70C |
| Weight | Approx. 450g |
| Returnable | No |
| Price | 18997.00 INR (Approx.) |
| Stock Quantity | 10 |
| Price Type | fixed |
| Currency | INR |
| Product Unit | 1 Number |
| Unit Type | Number |
| Moq | 1 |
| Brand Name | OMRON |
| Mop | 1 |
| Packsize | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Supplier, Trading Company, Wholesaler
Employee Count
12
Establishment
2011
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
06AAPCS2051R1ZR
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06AAPCS2051R1ZR
Gurugram, Haryana
Sales Manager
Mr. Gaurav
Members since
3 Years
Address
1/1, Block-A, Krishna Nagar, Basai Road, Near Enkay Rubber Factory, Gurugram, Haryana, 122001, India
Report incorrect details






















