
Omron Programmable Controller, Cp2e-e30dr-a
Price: 14997.00 INR / Number
(14997.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Efficiency | High operational reliability |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Output Voltage | 24 V DC (Switching output), Relay output type |
| Operating Temperature | 0C to 55C |
| Input Current | 0.35 A max. |
| Protection Level | IP20 |
| Rated Voltage | 100-240V AC |
| Mounting Type | DIN Rail or Panel Mounting |
| Phase | Single Phase |
| Humidity | 10% to 90% RH (Non-condensing) |
| Main Material | Plastic, Metal |
| Processing Type | Other, Digital |
| Condition | New |
| Function | Programmable Controller (PLC) for industrial automation |
| Application | Automation control in machinery and factory automation |
| Dimension (L*W*H) | 130 x 100 x 90 mm |
| Power Mode | Other, AC Powered |
| Voltage | 100-240 V AC |
| Power Consumption | 22 W max. |
| Battery Life | Up to 5 years (internal battery) |
| Accessories | User Manual, Mounting Accessories |
| Moq | 1 |
| Brand Name | SBM ELECTRIC TECHNO PVT LTD |
| Mop | 1 |
| Product Unit | 1 Number |
| Price | 14997.00 INR (Approx.) |
| Unit Type | Number |
| Stock Quantity | 5 |
| Currency | INR |
| Returnable | No |
| Price Type | fixed |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Supplier, Trading Company, Wholesaler
Employee Count
12
Establishment
2011
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
06AAPCS2051R1ZR
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06AAPCS2051R1ZR
Gurugram, Haryana
Sales Manager
Mr. Gaurav
Members since
3 Years
Address
1/1, Block-A, Krishna Nagar, Basai Road, Near Enkay Rubber Factory, Gurugram, Haryana, 122001, India
Report incorrect details






















