





























































Omron Plc Training - 1 Month & 3 Months Program | Comprehensive Programming Techniques, Hands-on Exercises, Expert Instructors
Price: 10000.00 INR / Number
(10000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Processor Type | Omron Processor |
| IP Rating | IP20 |
| Cable Length | 1.5 Meter |
| Weight | Approx. 10 kg |
| Connectivity Type | USB/RS232 |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Sensor Type | Photoelectric, Proximity |
| Speed Range | Variable (Application Dependent) |
| Remote Control | Yes |
| Features | Pre-wired, Easily configurable, Multiple input/output modules |
| Drive Type | AC Drive |
| Load Capacity | Custom (Designed for Training) |
| Mounting Type | Table Top |
| Application | Industrial Automation Training |
| Control Type | PLC (Programmable Logic Controller) |
| Screen Size | 7 Inch (HMI Touch Panel) |
| Phase | Single Phase |
| Frequency | 50 Hz |
| Material | Mild Steel, ABS Plastic |
| Power | 220 V AC |
| Temperature | 0AdegC to 55AdegC |
| Voltage | 220 V |
| Main Domestic Market | Haryana |
| Certifications | Yes |
| Brand Name | Omron |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Returnable | No |
| Currency | INR |
| Packsize | 1 |
| Price | 10000.00 INR (Approx.) |
| Mop | 1 |
| Price Type | fixed |
| Product Unit | 6 Piece/Pieces |
| Moq | 1 |
| Stock Quantity | 35 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
1 Month
3 Months
Company Details
Business Type
Exporter, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
50
Establishment
2010
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
06AAIFV4857C1Z2
Payment Mode
Cash in Advance (CID)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06AAIFV4857C1Z2
Gurugram, Haryana
Director
Mr Sanjay
Members since
3 Years
Address
Plot No.1678-P, Hero Honda Road, Sector-10A, Near Umang Bhardwaj Chowk, Gurugram, Haryana, 122001, India
Report incorrect details






















