






Omron Nt631c-st152-ev2 Interactive Display
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1 Piece
Brand Name :
Omron
In Stock
Product Specifications
| Thickness | Approx. 65 mm |
| Base Material | Other, Aluminum Alloy |
| Protection Level | Other, IP65 (Front) |
| Connectivity Type | RS-232C, RS-422A/485 |
| Control System | Programmable Logic Controller (PLC) |
| Panel Type | TFT LCD |
| Cooling System | Natural Air Cooling |
| Way | Touch Panel |
| Rated Insulation Voltage | 500V AC |
| Cover Material | Other, Polycarbonate |
| Rated Current | 1.2A |
| Features | Analog touch panel, multiple language support, high luminance, user-friendly interface |
| Operating Voltage | 24V DC |
| Components | Touch Screen, Backlight, Control Board |
| Rated Operation Voltage | 24V DC |
| Cabinet Material | Metal Housing |
| Current Rating | 1.2A |
| Protection Class | Protection Class II |
| Product Type | Other, Interactive Display |
| Material | Other, Plastic and Aluminum Alloy |
| Surface Finish | Other, Matte |
| Standard | IEC/EN Standards |
| Surface Color | Other, Gray |
| Rated Voltage | 24V DC |
| Frequency (MHz) | 50/60 Hz |
| Maximum Output Current | 500 mA |
| Dimension (L*W*H) | 328 mm x 243 mm x 65 mm |
| Application | Industrial Automation |
| IP Rating | Other, IP65 |
| Display Type | Other, Color LCD |
Product Overview
Key Features
Company Details
We Are The Supplier of Old And Used Automation Materials Of Most of Automation Companies Like ABB, ALLEN BRADLEY, SIEMENS, PEPPERL + FUSCH, YASKAWA, YOKOGAWA, B&R, LENZE, INDRAMAT, REXROTH And Many More Companies.
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
12
Establishment
2009
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
24AHSPL3513E1ZI
Payment Mode
Paypal
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AHSPL3513E1ZI
Bhavnagar, Gujarat
Partner
Mr Yusuf Hajibhai Lohiya
Members since
13 Years
Address
"Lohiya Building", Ground Floor, Near Mangal Vihar Akhada, Vadva Talavdi, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
electronic displays in Bhavnagar
Report incorrect details


































