





Omron E5cb-q1tc Panel Mount Pid Temperature Controller - Color: Black
Price: 10874.88 INR / Piece
(9216.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
10874.88 INR / Piece
Weight :
250.00 Gram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
-1+
Product Specifications
| Display Type | LED Displays |
| Output | Relay Output |
| Usage | Industrial Temperature Control |
| Power Supply | Electric |
| Components | Digital Controller Unit |
| Color | Black |
| Input | Thermocouple / RTD Input |
| Product Type | PID Temperature Controller |
| Application | Industrial Automation & Process Control |
| Rated Voltage | 100-240V Volt (V) |
| Supply Voltage | 100-240V Volt (v) |
| Size | 48 48 mm Panel Size |
| Dimension (L*W*H) | 48 48 100 Millimeter (mm) |
| Function | Temperature Monitoring & Control |
| Weight | 250 Grams (g) |
| Warranty | 1 Year |
| Usage & Applications | Furnaces, Packaging Machines, Ovens, Industrial Heating Systems |
| Current Rating | 5 Amp |
| Frequency | 50/60 Hz Hertz (HZ) |
| Payment Terms | Paypal |
| Supply Ability | 21 Per Month |
| Delivery Time | 2 Week |
| Sample Available | No |
| Sample Policy | Sample costs shipping and taxes has to be paid by the buyer |
| Main Domestic Market | All India |
| Price Type | fixed |
| Pkg Box Length | 12.00 cm |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Weight | 250.00 Gram |
| Returnable | No |
| GSTIN | 18% |
| Price | 9216.00 INR (Approx.) |
| Shipping Type | actual |
| Color | Black |
| Pkg Box Breadth | 10.00 cm |
| Mop | 1 |
| Packsize | 1 |
| Currency | INR |
| MRP | 10874.88 INR |
| Stock Quantity | 26 |
| Pkg Box Height | 8.00 cm |
| Brand Name | Omron |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Company Details
Antech Engineers is a reliable supplier, importer, and trader offering products like ABB Electric Products, Delta Electric Products, Honeywell Electric Products, Mitsubishi Electric Products, Omron Electric Products, and more. Since we are a quality business, we believe that it is good to have a good relationship with our suppliers. We have opted for an expert team of buying agents who are capable of selecting the best suppliers in the industry. They are greatly renowned for possessing competitive prices, well-established ion techniques, large order handling ability, market goodwill, and punctual delivery. By coordinating our activities with our suppliers, we are able to achieve all our desired results within the stipulated time. 155807_HO
Business Type
Importer, Supplier, Trading Company
Employee Count
26
Establishment
2013
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
06AIZPT6243K1ZC
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD, Wallet & UPI
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06AIZPT6243K1ZC
Gurugram, Haryana
Proprietor
Ms. Dipika Tyagi
Members since
2 Years
Address
Plot No-76, Nittin Vihar, Near Hero Honda Chowk, Gurugram, Haryana, 122001, India
Report incorrect details





























