
Nitrile Gloves
Price: 800.00 INR / Pack
(800.00 INR + 12% GST)
Get Latest Price
MRP:
1090.00 INR / Pack
Weight :
250.00 Gram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
100
In Stock
Product Specifications
| Material | Nitrile |
| Color | Blue |
| Size | Multiple |
| Thickness | 0.1mm |
| Length | 24cm |
| Packaging | Box |
| Quantity | 100/box |
| Features | Durable, Protective, Comfortable, Disposable, Powder-free, Sensitive, Ambidextrous, Latex-free |
| Supply Ability | 2000000 Per Week |
| Delivery Time | 10 Days |
| Packsize | 1 |
| Unit Type | Pack/Packs |
| Moq | 100 |
| Returnable | No |
| Brand Name | Nitrile Gloves |
| Weight | 250.00 Gram |
| Price | 800.00 INR (Approx.) |
| Currency | INR |
| Mop | 100 |
| Pkg Box Length | 10.00 cm |
| Pkg Box Height | 10.00 cm |
| Product Unit | 100 Pack/Packs |
| Min Quantity | 100 |
| Pkg Box Breadth | 10.00 cm |
| Stock Quantity | 5 |
| MRP | 1090.00 INR |
| Max Quantity | 1000 |
| Price Type | fixed |
| GSTIN | 12% |
| Minimum Order Quantity | 100 |
| Minimum Ordered Packs | 100 |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler, Retailer, Dealer
Employee Count
10
Establishment
2015
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07GQXPK9713F1Z5
Payment Mode
Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07GQXPK9713F1Z5
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr V K Verma
Address
Plot No. - E-123, Prem Nagar-3, Kirari Suleman Nagar, New Delhi, Delhi, 110086, India
Report incorrect details









































