
Nippon 6060
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Nippon
In Stock
Product Specifications
| Display Type | LED |
| Display Color | Red |
| Measurement Type | RPM |
| Input Voltage | 12-24V |
| Operating Temperature | 0-50°C |
| Dimensions | 100x80x50mm |
| Usage | Industrial speed monitoring in machines |
| Accuracy | +/- 0.1% |
| Features | Digital Display, RPM Measurement, Easy Installation, Reliable Performance, Compact Design |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
50
Establishment
1989
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27AAACN2090A1ZZ
Certification
AN ISO 9001:2000 CERTIFIED COMPANY
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AAACN2090A1ZZ
Mumbai, Maharashtra
Director
Ms. Hetal Hemant Shroff
Address
301/302B, Alankar Industrial Estate, Off Aarey Road, Near Virwani Industrial Estate, Goregaon (East), Mumbai, Maharashtra, 400063, India
digital frequency meter in Mumbai
Report incorrect details



































