
Polyester Waterproof Nimson Bag - High Quality Finished Polyester Material, Large Main Compartment With Zipper Closure, Front Pocket For Essentials
Price: 141.60 INR / Pack
(120.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
249.00 INR / Piece
Weight :
500.00 Gram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
50
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Polyester Waterproof Nimson Bag |
| Feature | Good Quality |
| Payment Terms | Cash Against Delivery (CAD), Cheque |
| Supply Ability | 500 Per Day |
| Delivery Time | 2-7 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Shipping Type | order_percent |
| Moq | 50 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Mop | 50 |
| Stock Quantity | 500 |
| Returnable | No |
| Weight | 500.00 Gram |
| Product Unit | 50 Piece/Pieces |
| Price | 120.00 INR (Approx.) |
| Currency | INR |
| Shipping Rate | 5.00 |
| Pkg Box Length | 20.00 cm |
| Pkg Box Height | 14.00 cm |
| MRP | 249.00 INR |
| Min Quantity | 100 |
| GSTIN | 18% |
| Brand Name | NIMSON |
| Max Quantity | 500 |
| Packsize | 1 |
| Price Type | fixed |
| Pkg Box Breadth | 8.00 cm |
| Minimum Order Quantity | 50 |
| Minimum Ordered Packs | 50 |
Product Overview
Key Features
This bag has one Main compartment with zipper closure with front side of pocket to keep small things like cloths, paper mobile etc.
This bag is ideal for Men & women for Daily Use.
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier, Trading Company, Wholesaler, Dealer
Employee Count
10
Establishment
1992
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
07AAGPA3388K1ZL
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AAGPA3388K1ZL
Delhi, Delhi
Manager
Mr Neshat Ahmad
Address
F-121, Sector 1, Bawana Industrial Area, Delhi, Delhi, 110039, India
travelling bags in Delhi
Report incorrect details










































