
Nilfisk Vacuum Cleaner - 5.50 Kw Power, 225 Kg Weight, 700 M3/hr Air Flow Rate | Heavy-duty Performance, Versatile Cleaning Solution
Price Trend: 15000.00 - 25000.00 INR / Box
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
10 Box
In Stock
Product Specifications
| Power | 5.50 kW |
| Voltage | 415 V |
| Weight | 225 kg |
| Dimensions | 1.2 x 0.65 x 1.45 |
| Airflow Rate | 700 m3/hr |
| Color | Blue |
| Usage | Industrial cleaning, workshops, and garages. |
| Features | Powerful suction, Efficient cleaning, Easy mobility, Durable design, Compact size |
| Payment Terms | Paypal, Cash on Delivery (COD), Cash Against Delivery (CAD), Days after Acceptance (DA), Cheque |
| Supply Ability | 1 Per Day |
| Delivery Time | 1 Week |
Product Overview
Key Features
Power(Watt): 5.50 kW
Size/Dimension: 1.2 x 0.65 x 1.45
Voltage: 415 V
Weight: 225 kg
Air Flow Rate: 700 m3/Hr
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Sri Nikunj Enterprises has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Vacuum Cleaner in bulk from Sri Nikunj Enterprises at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
36ABRFS8170K1ZC
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 36ABRFS8170K1ZC
Secunderabad, Telangana
Sales Manager
Mr Kiran
Address
S-23, 2nd Floor, Sa Trade Center, Rani Gunj, Rani Gunj, Near Bombay Hotel, Secunderabad, Telangana, 500003, India
Report incorrect details
































