
Nikon Survey Positioning System
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Survey System |
| Dominant Color | Teal |
| Weight | 5 kg |
| Dimensions | 30x20x40 cm |
| Accuracy | 1 mm |
| Power Source | Battery |
| Display | Color LCD |
| Usage | Land surveying, construction, engineering projects. |
| Features | Precise measurements, Reliable performance, Affordable price, Easy operation, Durable design, Data logging, User friendly, Technical support |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Precision Survey Instruments has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Survey, Meteorological Instruments & Equipment in bulk from Precision Survey Instruments at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Establishment
2012
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Hyderabad, Telangana
Proprietor
Mr Sanjay Kumar Jha
Address
1/8/430, 22 Jyothi Nilayam, Street Number 9, Chikkadpally, Hyderabad, Telangana, 500020, India
survey equipment in Hyderabad
Report incorrect details































