
Nikon D850 Digital Camera
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Sensor | 45.7MP |
| Resolution | 8256x5504 |
| ISO Range | 64-25600 |
| Video | 4K UHD |
| Weight | 1kg |
| Dimensions | 146x124x78mm |
| Usage | Professional photography and videography; capturing high-resolution still images and 4K video. |
| Features | High resolution, Fast autofocus, Excellent image, Durable body, Professional DSLR |
| Payment Terms | Delivery Point (DP), Cash on Delivery (COD), Letter of Credit (L/C), Cash Against Delivery (CAD), Days after Acceptance (DA), Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Raj Enterprise has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Cameras in bulk from Raj Enterprise at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Kaithal, Haryana
Proprietor
Mr. Raju Daksh
Address
Vill. Main Chowk, Kailram , Kaithal, Haryana, India
digital camera in Kaithal
Report incorrect details






























