
Printed Nighty
Price: 99.75 INR / Piece
(95.00 INR + 5% GST)
Get Latest Price
MRP:
100.00 INR / Container
Weight :
240.00 Gram
1 Pack Contains :
50
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Width | 84 Centimeter (cm) |
| Color | MULTI COLOURS |
| Material | COTTON |
| Texture | Printed |
| Style | Other Style |
| Density | 240 Gram per litre (g/L) |
| Weight | 240 Grams (g) |
| Length | 2.90 Meter (m) |
| Use | NIGHT WEAR |
| Attributes | Washable, Colourfastness |
| Pattern | Printed |
| Size | FREE SIZE |
| FOB Port | balotra |
| Payment Terms | Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 100000 Per Day |
| Delivery Time | 10 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Sample costs shipping and taxes has to be paid by the buyer |
| Packaging Details | 240-300 PCS ARE PACKED IN ONE PARCEL |
| Main Domestic Market | All India |
| Color | MULTI COLOURS |
| Unit Type | Container/Containers |
| Min Quantity | 240 |
| Pkg Box Breadth | 10.00 cm |
| Returnable | No |
| Price | 95.00 INR (Approx.) |
| Pkg Box Height | 10.00 cm |
| Product Unit | 1 Container/Containers |
| Weight | 240.00 Gram |
| Shipping Rate | 95.00 |
| MRP | 100.00 INR |
| Packsize | 50 |
| Moq | 1 |
| Pkg Box Length | 10.00 cm |
| Max Quantity | 30000 |
| Shipping Type | flat_rate |
| Mop | 1 |
| Brand Name | SHIV BABA |
| Stock Quantity | 1000 |
| Price Type | fixed |
| GSTIN | 5% |
| Currency | INR |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Company Details
MAN MOHINI TEXTILES PROVIDES YOU WITH BEST QUALITY COTTON NIGHTY FABRIC,POPLIN FABRIC,READYMADE PETTICOAT & READYMADE NIGHT GOWNS,RAYON FABRIC & ALSO RAYON PLAZO WE MAKE SURE OUR GOODS ARE BEST AND UNIQUE.
Business Type
Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler
Employee Count
10
Establishment
2018
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
08AEGPL2659L1Z2
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 08AEGPL2659L1Z2
Balotra, Rajasthan
Proprietor
Mr Rakesh Lalwani
Address
F-250, 3rd Phase, Industrial Area, Balotra, Rajasthan, 344022, India
cotton nighty fabric in Balotra
Report incorrect details

































