






Ms Portable Office - Material: Container
Price: 141600.00 INR / Unit
(120000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
141600.00 INR / Unit
Weight :
1.00 Tonne
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
-1+
Product Specifications
| Material | Container |
| Roof Material | Steel / Wood |
| Window | PVC |
| Window Style | Sliding Window |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD) |
| Supply Ability | 100 Per Month |
| Delivery Time | 15 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Stock Quantity | 25 |
| Returnable | No |
| GSTIN | 18% |
| Shipping Type | order_percent |
| Unit Type | Unit/Units |
| Pkg Box Height | 0.00 in |
| Mop | 1 |
| MRP | 141600.00 INR |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Moq | 1 |
| Pkg Box Length | 0.00 in |
| Weight | 1.00 Tonne |
| Price Type | fixed |
| Currency | INR |
| Brand Name | FADOMS CABINS |
| Shipping Rate | 12.00 |
| Price | 120000.00 INR (Approx.) |
| Pkg Box Breadth | 0.00 in |
| Packsize | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Company Details
FADOMS CABINS, Established in 2014 at Secunderabad in Telangana, is a leading Manufacturer,Supplier,Trading Company of Portable Cabins in India. FADOMS CABINS is one of Trade India's verified and trusted sellers of listed products. With extensive experience in supplying and trading MS Portable Office, FADOMS CABINS has made a reputed name for itself in the market with high-quality Commercial Portable Farmhouse, Commercial Portable Resort Cabin, Industrial Portable Office, etc.
Focusing on a customer-centric approach, FADOMS CABINS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Portable Cabins in bulk from FADOMS CABINS at Trade India quality-assured products.
Focusing on a customer-centric approach, FADOMS CABINS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Portable Cabins in bulk from FADOMS CABINS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
30
Establishment
2014
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
36AAIFF4143P1Z1
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 36AAIFF4143P1Z1
Secunderabad, Telangana
Marketing Executive
Mr M Y Hiroli
Members since
4 Years
Address
Plot No:140A-140B, At Kandlakoya, Next to Mutchall Engg, Sai Geetha Ashram Rd, Medchal Check Post, Secunderabad, Telangana, 501401, India
portable site office in Secunderabad
Report incorrect details
































