
Ms Portable Kitchen
Price: 175000.00 INR / Unit
(175000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Height | 8 ft |
| Thickness | 1 mm - 2 mm (Steel Structure) |
| Length | 20 ft |
| Color | Blue/White/Grey (Customizable) |
| Dimension (L*W*H) | 20 ft x 10 ft x 8 ft |
| Product Type | Portable Kitchen |
| Material | Other, Mild Steel (MS), Sandwich Panel |
| Roof Material | Insulated Sandwich Panel |
| Wall | Insulated Sandwich Panel |
| Thickness Of Wall Panel | 50 mm |
| Door | Other, Steel Door |
| Window | Other, Yes |
| Window Style | Other, Sliding |
| Pillar | MS (Mild Steel) |
| Floor Material | Vinyl/Plywood |
| Floor Load | 250 kg/m2 |
| Roof Dead Load | 0.5 kN/m2 |
| Roof Live Load | 0.57 kN/m2 |
| Earthquake Intensity | Seismic Zone IV/V Compliant |
| Wind Resistance | 150 km/h |
| Use | Other, Outdoor, Office, Construction Site, Temporary Accommodation |
| Supply Ability | 100 Per Month |
| Delivery Time | 1 Week |
| Main Domestic Market | All India |
| Returnable | No |
| Color | Blue/White/Grey (Customizable) |
| Stock Quantity | 5 |
| Moq | 1 |
| Price Type | fixed |
| Currency | INR |
| Mop | 1 |
| Price | 175000.00 INR (Approx.) |
| Packsize | 1 |
| Unit Type | Unit/Units |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier
Employee Count
7
Establishment
2025
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24ACKFA3817H1ZJ
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD, Wallet & UPI
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24ACKFA3817H1ZJ
Ahmedabad, Gujarat
Manager
Mr. Malik Shaikh
Members since
1 Years
Address
No.798, Sur No 138, Near Radhe Kamal Shop, Main Road, Pirana Road, Piplaj, Ahmedabad, Gujarat, 382405, India
portable kitchen in Ahmedabad
Report incorrect details



























