
Ms Plates
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Neelkanth Trading
In Stock
Product Specifications
| Material | Mild Steel |
| Thickness Range | 1-50 mm |
| Width Range | 1000-3000 mm |
| Length Range | 2000-6000 mm |
| Surface Finish | Mill Finish |
| Usage | Construction, fabrication, manufacturing |
| Standards | IS 2062 |
| Features | High Strength, Durable, Versatile, Cost-effective, Reliable |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Free samples are available |
| Main Domestic Market | All India |
Company Details
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
12
Establishment
2017
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
03AAVHA0744C1ZQ
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD, Cash
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 03AAVHA0744C1ZQ
Ludhiana, Punjab
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. Ankush Garg
Members since
2 Years
Address
Near Ravi Kanda, Eastman Chowk To Kanganwal Road, Ludhiana, Punjab, 141014, India
t plates in Ludhiana
Report incorrect details


































