
Ms Plates
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Mild Steel |
| Thickness | 6-100 mm |
| Width | 1000-3000 mm |
| Length | 2000-12000 mm |
| Surface Finish | Mill Finish |
| Standards | IS, ASTM |
| Usage | Structural applications, fabrication, general engineering. |
| Features | High Strength, Durable, Versatile, Reliable, Cost-effective |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, ANUPAM FUELS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Iron & Steel in bulk from ANUPAM FUELS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Importer, Supplier, Trading Company
Employee Count
30
Establishment
2003
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Secunderabad, Telangana
Director
Mr. Sanjay Saraff
Address
G-10, S.A. Trade Center, 5-5-68, Ranigunj, Secunderabad, Telangana, 500003, India
t plates in Secunderabad
Report incorrect details


































