
Ms Plates By Sparkle Steel & Alloys
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Mild Steel |
| Thickness | 1-50 mm |
| Width | 1000-3000 mm |
| Length | 2000-6000 mm |
| Surface Finish | Rolled |
| Grade | Fe 410 |
| Usage | General fabrication, construction, and manufacturing. |
| Features | High Strength, Durable, Rust Resistant, Customizable, Cost-Effective |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Sparkle Steel & Alloys has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Steel & Stainless Steel Products & Components in bulk from Sparkle Steel & Alloys at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Importer, Distributor, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Mumbai, Maharashtra
Proprietor
Mr. Lalit Kumar Angara
Address
Plot No- 106, Ardeshir Dady Street, Ponda Building, 2nd Floor, Office No. 12, Near C. P. Tank, Mumbai, Maharashtra, 400004, India
t plates in Mumbai
Report incorrect details


































