
Ms Plates - Mild Steel, Various Finishes And Dimensions | Superior Quality For Chemical, Hardware, Pharmaceutical Industries
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Mild Steel |
| Thickness | 6-100 mm |
| Width | 1000-3000 mm |
| Length | 2000-6000 mm |
| Surface Finish | Mill Finish |
| Standards | IS 2062 |
| Usage | Chemical, hardware, pharmaceutical industries |
| Features | High Strength, Durable, Versatile, Reliable, Cost-effective |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Anmol Metals has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Steel & Stainless Steel Products & Components in bulk from Anmol Metals at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
8
Establishment
2006
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
06AAYFA5157A1ZG
Payment Mode
Cash on Delivery (COD)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06AAYFA5157A1ZG
Gurugram, Haryana
Proprietor
Mr Mohan Mittal
Address
Khasra No.510, Behind Bharat Gas Godown, Basai Enclave Part-I, Gurugram, Haryana, 122001, India
Report incorrect details





























