
Ms Plate
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Mild Steel |
| Thickness | 1-50 mm |
| Width | 1000-3000 mm |
| Length | 2000-6000 mm |
| Surface Finish | Mill Finish |
| Usage | General fabrication, structural components, machinery parts, and more |
| Standards | ASTM A36 |
| Features | High Strength, Durable, Versatile, Corrosion Resistant, Weldable |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
12
Establishment
2018
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AUHPV7894G1ZW
Related Products
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AUHPV7894G1ZW
Bhavnagar, Gujarat
Proprietor
Mr. Rahil Virani
Address
Plot No. 2026 Sathra Road, Post Manar, S N 213/1 Paiki 1, Taluko Talaja, Near Alang Police Station, Bhavnagar, Gujarat, 364150, India
Steel & Stainless Steel Products & Components in Bhavnagar
Report incorrect details
























